Миколаїв Інформ

До 12 років позбавлення волі засуджено голову так званої «лнр»

До 12 років позбавлення волі засуджено голову так званої «лнр»
264170 ПЕРЕГЛЯДІВ

За публічного обвинувачення прокурорів Луганської обласної прокуратури «ватажка лнр» визнано винним у вчиненні умисних дій з метою зміни меж території та державного кордону України, а також участі в організації та проведенні незаконних референдуму та виборів на тимчасово окупованій території, публічних закликах до їх проведення (ч. 2 ст. 110, ч. 5 ст. 111-1 КК України).

Його засуджено до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Також позбавлено права впродовж 13 років обіймати посади в органах влади.

Прокурори у суді довели, що з 2018 року засуджений, очоливши псевдореспубліку, почав створювати умови для анексії Луганської області.

Восени 2022 року відбулось проведення фіктивного «референдуму» та підписання договору між ним та президентом рф про «приєднання» регіону до росії. Засуджений систематично заявляв у пропагандистських місцевих і російських медіа про необхідність приєднання «республіки» до країни-агресора.

У подальшому, такі дії призвели до порушення територіальної цілісності України у кордонах, визначених Конституцією України.

З 1 по 10 вересня 2023 року відповідно до законодавства рф та «лнр» на тимчасово окупованих територіях Луганської області пройшли незаконні «вибори депутатів народної ради та депутатів представницьких органів муніципальних утворень лнр першого скликання», в організації та проведенні яких брав участь «ватажок».

23 вересня минулого року він був переобраний на посаду «голови лнр» за поданням президента росії та присягнув на вірність конституції рф і псевдореспубліці.

Наразі очільник продовжує вести активну антиукраїнську діяльність на території псевдореспубліки. Систематично видає та підписує юридично нікчемні «документи» та бере участь у пропагандистських медійних кампаніях кремля.

Спеціальне досудове розслідування здійснювали слідчі ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях.

 

© 2020 mykolayiv-inform

Мої відео